Projektowanie kuchni wiąże się z podejmowaniem mnóstwa decyzji. To w kuchni mamy najwięcej sprzętów AGD i każdy z nich musimy wybrać spośród setek modeli na rynku. Tutaj spędzamy też bardzo dużo czasu, dlatego ergonomia i estetyka powinny być priorytetem podczas urządzania tego pomieszczenia.
Filtr do wody
Wiele osób w ostatnich latach decyduje się na zamontowanie pod zlewem filtrów, które poprawiają jakość wody. Bo choć woda w Polsce co do zasady jest zdatna do picia, to nie mamy pewności w jakim stanie są rury ją doprowadzające. Obecne w wodzie cząsteczki metali ciężkich zmieniają jej smak, a osady wapienne, zwane potocznie kamieniem, które wpływają na twardość wody, dodają nam pracy, np. przy regularnym czyszczeniu czajnika i negatywnie wpływają na żywotność urządzeń. Jak się z tym uporać?
Najwygodniejszym sposobem na przefiltrowaną wodę jest bateria filtrująca np. Grohe Blue Pure, dzięki której nie potrzebujemy dodatkowego urządzenia na blacie. Z jednej baterii osobnymi kanałami wodnymi leci zarówno woda filtrowana, jak i niefiltrowana, której możemy użyć do mycia naczyń. Filtr węglowy montuje się pod zlewem na ściance szafki, gdzie zabiera niewiele miejsca.
System do chłodzenia i gazowania wody
Jeśli jednak wolicie wodę gazowaną, zamiast kupować kolejne zgrzewki plastikowych butelek, lepiej rozważyć gazowanie wody w domu.
Rozwiązaniem, które zapewnia filtrowaną, schłodzoną, a zarazem gazowaną wodę jest GROHE Blue Home. Tutaj również w jednej baterii mamy dwa osobne kanały – jednym leci woda użytkowa (uruchamiamy strumień standardowym uchwytem), a drugim filtrowana schłodzona niegazowana oraz, jeśli tego chcemy, lekko lub mocniej gazowana. By skorzystać z wody filtrowanej używamy przycisku z diodami LED znajdującego się po lewej stronie baterii.
By napić się filtrowanej wody niegazowanej wystarczy przycisnąć górną ikonę (dioda zaświeci się na niebiesko) i po napełnieniu szklanki przycisnąć ponownie by zatrzymać strumień wody. Wodę gazowaną uzyskamy klikając dolną ikonkę (pojawi się zielone światełko), a żeby uzyskać wodę lekko gazowaną, użyć obu przycisków (światło turkusowe).
Jednostka chłodząca zajmuje w szafce pod zlewem podobną ilość miejsca co komputer stacjonarny, czyli mniej niż zgrzewka wody. Jednocześnie oszczędzamy miejsce w lodówce, w której chłodzilibyśmy wodę, oraz na blacie, na którym mógłby stanąć wolnostojący saturator. Nie produkujemy również śmieci w postaci plastikowych butelek.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym systemie i zobaczyć dostępne baterie, zerknijcie na stronę dedykowaną Grohe Blue.